- Reklama -zprávyzprávy

Sedm tipů jak se zbavit zbytečností

Date:

Share:

Vyhodit věci s emocionální hodnotou není snadné, ale dá se to.

Děje se to dokonce i lidem, kteří mají rádi pořádek a ze svých domovů se nebojí odstranit všechno nepotřebné. Jenže když jde o milé drobnosti, usušené růže z první schůzky, kamínky a mušličky z nádherné pláže, vlastnoruční výrobky našich dětí či puklou vázu po babičce, býváme často bezradní.

Čtěte také:

4 důvody, proč moudré ženy nenechávají muže VŽDY platit účty

Čtěte také:

Zažila si online nevěru: Nejen na Instagramu ženám stále píší zadaní muži a ženy by to měly napsat jejich přítelkyním, říká známá zpěvačka

Čtěte také:

Naši známou stand-up komičku nezastaví hejty, ​​nebojí se ukázat: Bodyshaming se stal tichým společníkem a je načase začít o něm mluvit!

Čtěte také:

Přichází na vás jarní únava? Zabojujte s ní změnou barev v interiéru!

Čtěte také:

Fucoxanthin na metabolismus a hubnutí: fakt nebo fikce?

Čtěte také:

Tesla mala za prvý štvrťrok rekordný odbyt, prekonal aj očakávania analytikov

Naše domy a byty se tak plní sentimentálním nepořádkem, který se nikdy nedá zcela uklidit. Marie Kondo, japonská odbornice na úklid a autorka knihy Kouzelný úklid, to však vidí jinak. Skutečně vzácné vzpomínky nezmizí ani poté, co vyhodíte věci, které je připomínají. Tady je sedm rad, jak to dokázat.

 1. Soustřeďte se na věci, které si ponecháte, ne na ty, které vyhodíte
  Při úklidu většinou myslíme na to, co vyhodit. A to může být příliš velký a příliš dlouhý seznam. Marie Kondo naopak radí stanovit si seznam předmětů, které ponecháte. Zaměření se na to důležité, vás mentálně osvobodí od pocitu, že se musíte zbavit velkého množství věcí.
 2. Při každé věci se sebe sama zeptejte, zda vám způsobuje radost
  Toto je základní test důležitosti věcí a zároveň hlavní poselství systému Marie Kondo. Držte každou položku v rukou a vnímejte, jak na ni vaše tělo reaguje. Když něco jiskří a vyvolává radost, je to základní znak toho, že tento předmět do vašeho života patří. Pokud vás naopak nechává chladnými, není nejmenšího důvodu ponechávat si jej.
 3. Ujistěte se, že jste opravdu rozhodnuta mít ve věcech řád
  Sentimentální předměty jsou až poslední na seznamu věcí, ve kterých byste si měli udělat pořádek. Reorganizovat je je mnohem těžší než vyřadit nepotřebné sportovní nářadí. Předtím, než začnete uklízet drobnosti, musíte mít pořádek v oblečení, knihách i dokumentech.
 4. Nenechávejte věci v krabicích u rodičů
  Jistě, je to jednoduché řešení, ale opravdu byste se mu měli vyhnout. Tím, že upomínkové předměty z dětství a mládí necháte zabalené u rodičů, vytváříte stejný nepořádek jinde. Navíc, krabice u rodičů se nikdy neotevírají.
 5. Naplánujte si, jak budete odkládat dárky od vašich dětí
  Shromažďování dětských výtvorů je samostatná kapitola. Trik nespočívá v tom, odkládat spoustu věcí do krabice, ale pouze pár tak, abyste je měli na očích.

Jeden zarámovaný obrázek ze školky vám udělá větší radost, než dvacet ukrytých v zásuvce. Naplánujte si také to, kolik věcí ze školky či školy si odložíte a svého rozhodnutí se pevně držte.

 1. Rozlučte se s cennostmi po rodičích a prarodičích
  Mnoho zděděných věcí v našich domovech pro nás ve skutečnosti nemá emocionální hodnotu. Jen máme pocit, že by měli mít. To, že čajník po babičce byl důležitý pro vaši mámu, neznamená, že musí být důležitý i pro vás.

U rodinných pokladů je podle Marie Kondo velmi podstatné rozloučit se s předměty s patřičnou úctou a díkem. Pokud se s předmětem opravdu rozloučíte, eliminujete vaše špatné svědomí z toho, že se zbavujete rodinného stříbra.

 1. Vytřiďte i fotografie
  Třídění fotografií je skutečnou třešničkou na dortu celého úklidu vzpomínkových předmětů. Všechny fotografie položte na zem a seřaďte je podle událostí, kdy vznikly. Je zbytečné archivovat spoustu podobných fotek z jedné rodinné oslavy, stačí méně a kvalitních.

Soustřeďte se na ty, na kterých všichni vypadají dobře nebo ty, které opravdu zachycují neopakovatelnou událost. Totéž platí i při archivování digitálních fotografií. Věřte, že ke složkám plných nezdařených fotografií se už nikdy nevrátíte.

━ nové příběhy

Svářecí technika: Co ke sváření potřebujete?

Zpracování kovů se v současné době stalo naprosto standardním technologickým postupem, který bez větších problémů ovládají nejenom profesionální řemeslníci, ale také zkušení kutilové. Takto masivní...

Šroubový kompresor: Jak ho připojit k systému ICONS?

V žádném případě nemůže být pochyb o tom, že moderní technologie spojené s umělou inteligencí v současné době hýbou světem. Není se čemu divit, protože tímto relativně...

Platina

Investice do platiny se stala stále populárnější mezi investory hledajícími způsoby, jak diverzifikovat své portfolia a snížit rizika spojená s tradičními investicemi. Platina je...

Prodej lodních kontejnerů: Jaký máte výběr?

Lodní kontejnery patří v současné době k jednoznačně nejrozšířenějším univerzálním přepravním jednotkám, které se bez větších problémů využívají nejenom v silniční, ale také železniční a lodní dopravě....

Když žárovka rozhoduje o tom, jak se doma cítíme

Nestačí jen svítit, ale rozzářit prostor ve kterém žijeme. Jinak nás přemůže zimní únava z nedostatku slunce. Pociťujete únavu, do ničeho se vám nechce pustit...
- Komerční sdělení -pr článek