- Reklama -zprávyzprávy

Pět kroků k životu ve větší pohodě

Date:

Share:

Máte pocit, že žijete příliš rychle? Musíte jednoduše cíleně zpomalit, jinak hektičnost neoblafnete.

Čas tak rychle běží. Ještě jen vstanete a najednou je večer, teprve si jen hledáte letní dovolenou a za chvíli jsou zde Vánoce. I vám se občas hlavou promítají podobné úvahy?

Čtěte také:

4 důvody, proč moudré ženy nenechávají muže VŽDY platit účty

Čtěte také:

Zažila si online nevěru: Nejen na Instagramu ženám stále píší zadaní muži a ženy by to měly napsat jejich přítelkyním, říká známá zpěvačka

Čtěte také:

Naši známou stand-up komičku nezastaví hejty, ​​nebojí se ukázat: Bodyshaming se stal tichým společníkem a je načase začít o něm mluvit!

Čtěte také:

Přichází na vás jarní únava? Zabojujte s ní změnou barev v interiéru!

Čtěte také:

Fucoxanthin na metabolismus a hubnutí: fakt nebo fikce?

Čtěte také:

Tesla mala za prvý štvrťrok rekordný odbyt, prekonal aj očakávania analytikov

Čtěte také:

Plyn a ropa z Ruska zatiaľ tečú, firmy z EÚ v rubľoch platiť nebudú

Čtěte také:

Deficit verejných financií vlani stúpol na 5,9 percenta HDP, stúpol aj vládny dlh

Čtěte také:

Plaťte od piatku za plyn v rubľoch, inak zatvorím kohútiky, hrozí Putin Západu

Čtěte také:

Vláda nezažaluje Európsku komisiu kvôli dotácii pre Fatru

Čtěte také:

Víte, jak připravit kaštany? Tady jsou tipy jak na to

Čtěte také:

Myslíte si, že umíte skladovat potraviny?

Čtěte také:

Devět tipů na super potraviny, pokud se chcete stravovat lokálně

Čtěte také:

Sedm tipů jak se zbavit zbytečností

Čtěte také:

Prodej lodních kontejnerů: Jaký máte výběr?

Někteří bojují s vyčerpaností, jiní se dopracují až k vyhoření. A k čemu? Aby další čas zabili často bolestivou regenerací. Přitom stačí tak málo. Vážit si čas a dopřát si pravidelný odpočinek v jakékoli formě, která vás činí šťastnými.

Ženská supersíla
Zejména u žen je snaha všechno stihnout a zvládnout téměř chronická. Ještě stále převládá ve společnosti názor, že ženy jsou schopny lépe zvládat a dělat více věcí najednou, ovládají umění multitaskingu.

Čtěte také:

Svářecí technika: Co ke sváření potřebujete?

Nemusí to však být vždy zcela pravda. Protože se tím spíše jen uženou k absolutní vyčerpanosti. Někdy téměř kolabují, ale zároveň si odmítají přiznat, že své diáře zaplnily často zbytečnostmi.

Energie, se kterou věci vykonáváte ve pětadvaceti, vám mine, ao pár let později psychika nezvládá držet krok s nastavenými cíli. Zvolnění je proto investicí do budoucna každé ženy a její zdraví.

A často platí, že když se přestaneme honit, uděláme toho víc a kvalitněji. Jaké jsou tedy základní principy pomalejšího a pohodovějšího života?

 1. Vstávejte pomaleji
  Začátkem nového dne je přirozeně ráno. A tak jako den začnete, bude vypadat i jeho zbytek. Budík si nastavte o deset minut dříve, než je vaším zvykem, a nechte si čas na probuzení.

Protáhněte se v posteli, ustelte si ji, dejte si sklenici vody, případně si poseďte na gauči a přečtěte si jednu pasáž z knihy nebo novin. Vyhněte se však elektronickým zařízením.

Vyjděte na balkon nebo terasu a na chvíli se zadívejte nebo si zacvičte. Vytvořte si ranní rutinu, která vás nastartuje. Tyto ranní „vzorce“ si během týdne obměňujte, abyste si otestovali, co vám skutečně zpříjemní start do nového dne.

 1. Jezte v klidu
  Jsme to my, kdo spěchá, ne svět kolem nás. Stejně je to s jídlem. Nesprávná konzumace a výběr stravy způsobují různé zdravotní problémy a mohou nám zkomplikovat celý den.

Při nesprávném jídelníčku nám to hůře myslí, chce se nám spát nebo se nedokážeme koncentrovat či trpíme hladem. Nejezte v autě nebo za pochodu na ulici, jídlo žvýkejte, vychutnávejte si ho.

Sedněte si k obědu s přáteli, kolegy či rodinou, povídejte si a věnujte pozornost každému zkonzumovanému kousku.

 1. Učte se od Italů
  Stává se vám někdy, že najednou nemusíte dělat nic a znervózníte? A nemyslíte si, že je to tak trochu postaveno na hlavu? Italové s jejich filozofií „Dolce far niente“, tedy sladký nicneděláním, velmi dobře vědí, jak naplňující je chvíli se zastavit a jen si tak užívat klid, ticho a přítomnost momentu.

Uvědomte si, že opakem zaneprázdněnosti není lenost. Opakem je být pozorný, vděčný za každý moment, ale také stabilita a štěstí.

Nebýt závislým na povinnostech, které jste si sami nastavili, znamená být schopen vládnout svému času a dopřát ho těm, kteří to ocení nejvíce.

 1. Mluvte „ne“ častěji
  Když se Warrena Buffeta zeptali, jaký je rozdíl mezi úspěšnými a velmi úspěšnými lidmi, řekl, že ti velmi úspěšní říkají „ne“ téměř na všechno. To, že někoho odmítnete, neznamená, že něco ztrácíte.

Právě naopak. Lidé, kteří mají úspěch, si cení svého času a neztrácejí ho zbytečnostmi. Dělají jen to, na čem jim záleží. Zbytek delegují na jiné nebo to prostě odmítnou.

Někdo za vámi přišel s další nabídkou práce a vy cítíte, že už to překračuje hranice vašich schopností? Řekněte mu ne. Více práce sice může znamenat více peněz, ale zároveň i více starostí a vyčerpanosti, která může přerůst až do zdravotních problémů.

 1. Dýchejte
  Jedná se o základní esenci celkové pohody. Dýchání zapříčiňuje metabolické reakce, které mají na náš duševní stav pozitivní vliv. Zároveň zlepšuje trávení a pozorné cílené dýchání nás nutí na chvíli zastavit a sledovat své tělo.

Pokud je ve vašem okolí něco, co negativně ovlivňuje dýchání, zbavte se toho. Kouření či stres jsou nejčastějšími faktory nesprávného dýchání. Existuje spousta dýchacích technik a mnoho z nich naleznete například na Youtube.

Pokud neumíte usnout, zkuste si techniku ​​4 – 7 – 8, ale vydržte při ní alespoň týden. Než si ji osvojíte, může to trvat. Jedná se o techniku ​​dýchání, která funguje následovně. V úvodu vydechněte vzduch ústy. Nadechněte se nosem a během toho počítejte do čtyř.

Následně zadržte dech na sedm vteřin a vydechujte ústy po dobu osmi vteřin. Celý postup zopakujte třikrát. Po čase se z toho stane rituál, který uklidňuje mysl před spánkem.

Dýchání je užitečná věc i během dne. Když vás něco překvapí nebo se vám cosi nepodaří, nadechněte se a začněte znovu. Hluboký nádech slouží jako pauza, kterou během dne potřebuje každý z nás.

━ nové příběhy

Svářecí technika: Co ke sváření potřebujete?

Zpracování kovů se v současné době stalo naprosto standardním technologickým postupem, který bez větších problémů ovládají nejenom profesionální řemeslníci, ale také zkušení kutilové. Takto masivní...

Šroubový kompresor: Jak ho připojit k systému ICONS?

V žádném případě nemůže být pochyb o tom, že moderní technologie spojené s umělou inteligencí v současné době hýbou světem. Není se čemu divit, protože tímto relativně...

Platina

Investice do platiny se stala stále populárnější mezi investory hledajícími způsoby, jak diverzifikovat své portfolia a snížit rizika spojená s tradičními investicemi. Platina je...

Prodej lodních kontejnerů: Jaký máte výběr?

Lodní kontejnery patří v současné době k jednoznačně nejrozšířenějším univerzálním přepravním jednotkám, které se bez větších problémů využívají nejenom v silniční, ale také železniční a lodní dopravě....

Když žárovka rozhoduje o tom, jak se doma cítíme

Nestačí jen svítit, ale rozzářit prostor ve kterém žijeme. Jinak nás přemůže zimní únava z nedostatku slunce. Pociťujete únavu, do ničeho se vám nechce pustit...
- Komerční sdělení -pr článek