- Reklama -zprávyzprávy

Důkaz, že správně zvolené barvy dokážou opravdu hodně! Jemně růžová kuchyně se stala šperkem bytu

Date:

Share:

Barvy dokážou hodně. Když vyměníte bílou či šedou za pastelové odstíny a vhodně je zkombinujete, dostanete elegantní interiér, který pohladí duši. Mladá polská architektka Natalia Mielczarek-Prym velmi ráda používá pastely a je zřejmé, že to ovládá bravurně. Jako příklad přinášíme jeden z jejích projektů, kde je šperkem jemně růžová kuchyně.

Natalia Mielczarek-Prym vede od roku 2018 vlastní interiérové ​​studio. Studovala interiérový design a architekturu na Technické univerzitě v Lodži v Polsku. Sama svůj přístup k práci popisuje slovy: „Při navrhování se vždy snažím najít jedinečné barevné kombinace a neobvyklé aranžmá pro jednoduché formy.“ Stejně to bylo i při řešení 78metrového bytu ve varšavské čtvrti Mokotow.

Čtěte také:

Prodali pozemek s velkým rodinným domem a zvolili si městské bydlení v řadovém domě s inspirativním interiérem

Čtěte také:

Velikost a dispozice bytu neumožnily vznik nové místnosti, vše vyřešil praktický spací box

Čtěte také:

Návrat k přírodě na dánský způsob. Chata odpovídá na otázku, co je v životě podstatné

Čtěte také:

Proč se vyplatí mít sušičku prádla?

Čtěte také:

Sťahujete sa do nového? Pozor na dvere

Čtěte také:

Trápi vás rastúce náklady na vykurovanie? Zateplete si pôdu svojpomocne, pokojne aj za chladného počasia

Čtěte také:

Premýšľate o novej podlahe? Prečítajte si rady bytovej dizajnérky

Čtěte také:

Na čo sa zamerať pri výbere keramickej dlažby k bazénu? Stavte na kvalitu, dizajn aj bezpečnosť

Čtěte také:

Interiérové ​​dvere Hörmann s novými prvkami aj v nových odtieňoch

Čtěte také:

Kartáč odhalí krásu struktury dřeva

Čtěte také:

Jak vyrovnat křivou podlahu?

Čtěte také:

Vyměňte váleček za stříkací pistoli

Čtěte také:

Krmítko oživí pustý výhled z okna

Krásné věci se dějí, když se potkají ti správní lidé
„Vše, co se kolem spolupráce na tomto projektu událo, je dnes dobrou vzpomínkou. Od prvního kontaktu s majiteli bytu, přes průběh projektu, až po výběr zhotovitelů a konečnou úpravu.

Obývací pokoj ve stylu vintage s dubovými parketami
V obývacím pokoji dominuje zelená futuristická pohovka. Zdroj: Hania Połczyńska

Krásné věci se dějí, když se potkají ti správní lidé a v tomto případě to všechno začalo pozitivní energií mladého páru se synem. Naše dobrodružství začalo slovy „nebudeme náročnými zákazníky, cítím, že máme stejné vnímání. Byla jsem šťastná,“ popisuje dnes už z nadhledu setkání s investory Natalia.

Kuchyně v pastelové růžové s vintage jídelnou

Pastely, jednoduchost i prvky vintage
Byt ve varšavské čtvrti Mokotow je po přeměně sympatickou a inspirativní směsí jemných pastelů, jednoduchosti a vintage prvků. Už když vstoupíte do bytu, získáte informaci o tom, co můžete v interiéru očekávat: světlé barvy, šedobílé a béžové odstíny, klasické dubové parkety ukládané ve tvaru rybí kosti, štuky na stěnách a velký zakřivený šatník s frézovanými úchyty. Dynamiku interiéru posilují tvary. Střídavě se objevují četné křivky – jednou ve velkém, jindy v detailech.

Přečtěte si také
Velký byt na pěší zóně v centru Piešťan pro náročného majitele
Denní zóna s otevřenou kuchyní
Většina komunikace a každodenního dění probíhá v denní zóně s otevřenou kuchyní a obývacím pokojem. Je prostornou, světlou částí bytu, ve které vyniknou dubové parkety. Jemné pozadí celého dění dotváří modrá na stěnách a růžová na čelech kuchyňské linky. Intenzivnější barva se objevuje jen v akcentech, například na zelené futuristické pohovce nebo v originálních kaštanových židlích polské značky – The Good Living & Co.

Kuchyně v pastelové růžové se zlatou baterií
Kuchyně.

Odvážná volba sladké barvy potřebovala „schladit“
„Nápad na kuchyni, se objevil v hlavě jako první a diktoval zbytek rozhodnutí. Před odesláním vizualizací klientům jsem si byla docela jistá, že do toho půjdou. Už jsem znala potenciál jejich vkusu a věděla jsem, že se nebojí nestandardních řešení. To, co dnes můžete vidět na obrázcích, byla doslova první verze tohoto projektu.

Oblé vintage křesíko u tv skříňky s designovou vázou
Dynamiku interiéru posilují tvary.

Odvážná volba zcela sladké barvy skříněk si vynutila použití uklidňujících prvků. V této roli se skvěle osvědčila šedá stolová deska Technistone, černá lampa a vintage dřevěný stůl. Jemné interiéry umocňuje i kontrastní grafika na stěnách a stylová stolní lampa,“ popisuje vznik návrhu jeho autorka, vyzdvihujíc úlohu kontrastu.

Dialog mezi místnostmi podtrhuje koupelna
Chcete-li, aby interiér fungoval jako celek, je třeba zachovat dialog mezi místnostmi. V tomto bytě to funguje na výbornou. Důkazem je také koupelna, která kombinuje minimalistické zařízení v teplé růžové s odstíny béžové na obdélníkových obkladech zellige. Koupelna využívá také motiv zaoblení – oválné zrcadlo, volně stojící vana, zaoblené rohy stěn. Teplou a jemnou atmosféru dotváří další prvky: mozaiková podlaha, zlaté kování a vintage dřevěná skříňka. „Podařilo se nám nábytek rozměrově přizpůsobit umyvadlu a při nízkých nákladech dosáhnout „wow“ efektu,“ těší se Natalia.

━ nové příběhy

Svářecí technika: Co ke sváření potřebujete?

Zpracování kovů se v současné době stalo naprosto standardním technologickým postupem, který bez větších problémů ovládají nejenom profesionální řemeslníci, ale také zkušení kutilové. Takto masivní...

Šroubový kompresor: Jak ho připojit k systému ICONS?

V žádném případě nemůže být pochyb o tom, že moderní technologie spojené s umělou inteligencí v současné době hýbou světem. Není se čemu divit, protože tímto relativně...

Platina

Investice do platiny se stala stále populárnější mezi investory hledajícími způsoby, jak diverzifikovat své portfolia a snížit rizika spojená s tradičními investicemi. Platina je...

Prodej lodních kontejnerů: Jaký máte výběr?

Lodní kontejnery patří v současné době k jednoznačně nejrozšířenějším univerzálním přepravním jednotkám, které se bez větších problémů využívají nejenom v silniční, ale také železniční a lodní dopravě....

Když žárovka rozhoduje o tom, jak se doma cítíme

Nestačí jen svítit, ale rozzářit prostor ve kterém žijeme. Jinak nás přemůže zimní únava z nedostatku slunce. Pociťujete únavu, do ničeho se vám nechce pustit...
- Komerční sdělení -pr článek